***Kasabamızda cilt hastalıkları tedavisi yapılmaktadır.AŞAĞIDADA BELİRTİLDİĞİ GİBİ DENİZLİ İLİ SINIRLARI İÇERSİNDE BULUNAN ŞİFALI SU KAPLICALARININ İÇİNDE (ACISU ILCASI )YER ALMAKTADIR

Sarılık şifalı suyu Çivril İlçesi'nin Yeşilkaya Köyü'nde bulunuyor. Acısu Ilıcası Çivril İlçesi Özdemirci Kasabası, Bölmekaya Madensuyu Buldan İlçesi Bölmekaya Köyü, Çizmeli Kaplıcası Buldan Yenicekent Beldesi, Çukurbağ Ilıcası Pamukkale Kasabası, Demirtaş Ilıcası Sarayköy İlçesi Tekke Köyü, Gölemezli Şanlıalp Kaplıcası Akköy İlçesi, Gözpınarı Ilıcası, Akköy Kasabası, Hamamcık Ilıcası, Pamukkale Kasabası, Haydar Düdeni Ilıcası, Honaz İlçesi Kaklık Beldesi, Ilıcataşı Ilıcası, Çardak İlçesi Beylerli Kasabası, Inaltı Kaplıcası Sarayköy İlçesi Tekke Köy, Bubacık Kaplıcası, Sarayköy İlçesi, Kamara Kaplıcası, Yenicekent Kasabası, Karahayıt Kaplıcası, Karahayıt, Karşıyaka Ilıcası Yenicekent, Buldan Kavakbaşı Ilıcası Akköy Kasabası,  Kızıldere Kaplıcası Sarayköy İlçesi,  Kızılharman Ilıcası Develi Akköy,  Pamukkale Ilıcası Pamukkale Örenyeri, Tepesi Kaplıcası Sarayköy İlçesi, Tekkeköy Kaplıcaları Sarayköy İlçesi, Gerenci Şifalı Suyu Narlı Köyü Kale İlçesi ve Kuşkoru Şifalı Suyu Sarayköy İlçesi Hisar Köyü sınırları içerisinde bulunuyor.

Özdemirci Kasabamızın kaya önü mevkiinde ( Sarı Kaya Şehri) şifalı bir su bulunmuş olup, etrafının incelenmesinde bu sudan daha öncede faydalanıldığı belirten kalıntı ve izlere rastlanılmıştır.
Mevcut su ilgili yerlere tahlil için gönderilmiş olup, tahlil neticesinde bu suyun; Şeker, Mide, Guatr, Karaciğer yetersizliğine, Bağırsak ve İç  hastalıklarına içmek sureti ile. Cilt hastalıklarına da banyo yapmak suretiyle, tedavide kullanılabileceği tavsiye edilmiştir.
Özdemirci Kasabasının Şifalı Suyu
  Özdemirci Kasabası Denizli/Çivril İlçesine bağlı, birinci derece sit alanlarına sahip ve şifalı acı suyu bulunan gözlerden ırak küçük bir kasabadır. Özdemirci Kasabamızın kalkınması için desteklerinizi bekliyoruz...  ozdemirci.com
     Görüş ve önerileriniz için: ' 0 505 220 73 20 Telefon Numarasından; sahinali_77@hotmail.com š recep_karabulut20@hotmail.com 'dan ulaşabilirsiniz.
Bu web sitesinin tüm hakları Recep KARABULUT'a aittir. Her Hakkı Saklıdır.     © 2007-2022
Web Page Maker, create your own web pages.