• Ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Çivril İlçesine bağlı Kasaba ve Köylerin içinde en geniş araziye sahip bir Kasabadır. Büyük ölçüde hububat tarımı yapılır. 100 dekar civarında da yetişmiş bağ sahası vardır. Sebzecilik ve meyvecilik hemen hemen hiç yoktur. İlçede merası en geniş olan yerleşim merkezi de burasıdır. Bu meralarda yaklaşık olarak 1.900 civarında büyük baş, 14.500 civarında da küçük baş hayvan otlatılır. Bu hayvanlar yerli ırktırlar. Kasabada devlet imkanları ile sulanan arazi yoktur. Bu bakımdan hububat ekimleri de nadaslı olarak yapılır.
                 
        
      1. Kurak Tarım
              
  • Arazi yapısı engebeli bir araziye sahiptir. Tarım arazisinin  sulanma imkanı yoktur. Genellikle kuru tarım yapılmaktadır. En çok  Buğday, Arpa, Tütün ekimi yapılmaktadır. Bunların dışında ise halkımız Nohut, Afyon(haşhaş),Susam, Kavun ve Karpuz  ekimi yapılmaktadır.
                      
  • Bağcılık eskilere dayalı olarak şaraplık üzüm yetiştirilmiş olup; şu an ise sadece pekmez ve kürü üzüm için yetiştirilmektedir.
       
  • Lavanta ve Kekik üretimide yapılmaktadır.
        
                
      2.Hayvancılık
          
  • Büyükbaş ve Küçükbaş hayvancılığı yetiştirilmektedir.

Kasabamızın Geçim Kaynağı
  Özdemirci Kasabası Denizli/Çivril İlçesine bağlı, birinci derece sit alanlarına sahip ve şifalı acı suyu bulunan gözlerden ırak küçük bir kasabadır. Özdemirci Kasabamızın kalkınması için desteklerinizi bekliyoruz...  ozdemirci.com
     Görüş ve önerileriniz için: ' 0 505 220 73 20 Telefon Numarasından; sahinali_77@hotmail.com š recep_karabulut20@hotmail.com 'dan ulaşabilirsiniz.
Bu web sitesinin tüm hakları Recep KARABULUT'a aittir. Her Hakkı Saklıdır.     © 2007-2022
Tasarım: Ali Şahin Karabulut
sahinali_77@hotmail.com
by blackhawk20
copyright 2010
Web Page Maker, create your own web pages.